Günümüzde yüzme havuzlarında kullanılan teknoloji ler, artık istenilen şekil ve boyutlarda yapılabilen ve  kısa sürede inşa edilebilen prensiplere dayanmaktadır.

Başta ABD olmak üzere, pek çok ülkede uygulanmakta olan muhtelif sistemler arasında en yaygın olanı tüm iç yüzeyi LİNER denilen VİNLY malzeme ile kaplı, çelik panel duvarlı havuzlardır. Havuzların yan duvarlarını oluşturan panellerin korozyona karşı dayanıklı olması, istenilen şekil ve boyutlara uyum sağlayabilen malzemelerden oluşması sistemin en önemli özelliğidir.

Savannah yüzme havuzları, sahip olduğu teknolojileri sayesinde, betonarme havuzlara göre önemli ölçülerde teknik ve ekonomik avantajlar sağlarlar.

Savannah havuzları, kazı dahil 7 gün gibi kısa bir sürede yapılarak, işletmeye açılmaktadır. Oysa betonarme havuzlarda bu süre 60 günü bulmaktadır.

Betonarme havuzların yapımında kullanılan kalıp, çelik hasır ve izolasyon malzemeleri ile işçilikleri bu havuzların maliyetlerini attırmaktadır. Oysa Liner’li havuzlarda böyle bir maliyet söz konusu olmadığından, malzeme ve işçilik maliyetleri beton havuzlara göre oldukça azalmaktadır.

Yer sarsıntısı ve zeminde zamanla olabilecek oturmalardan dolayı beton havuzlarda meydana gelebilecek çatlamalar su kaçaklarına neden olacaktır. Liner sayesinde böyle bir sorun Savannah yüzme havuzlarında söz konusu olmamaktadır.

Montaj süresinin çok kısa olması ve mozaik desenli görünümü ile Liner’li havuzların estetik ve yapım avantajı öne çıkmaktadır.

Bu uygulama beton havuzlarda kullanılan, mozaik ve seramik döşeme maliyetlerini ortadan kaldırır. Üstün teknoloji ve çağdaş tasarımla üretilen tüm Savannah havuzları Liner malzeme ve işçilik hatalarına karşı garantilidir.


  • veya formu doldurun
    Size en kısa sürede geri dönüş yapalım ve siparişinizi birlikte oluşturalım.
  • Güvendesiniz
    bilgileriniz asla paylaşılmaz.


ÜST